Video: Mít sen nestačí: 5 pravidel na cestě k úspěchu

intimní splynutí, video, tvorba záměru, jantra, jak dosáhnout cíle, sny, Martin Plas, Lucie Sitařová

Nestačí ležet na trávě a snít, je třeba vstát a za sny si jít. Poznejte 5 pravidel, která vám pomohou proměnit vaše sny ve skutečnost. Sami jsme před rokem prošli osobní transformaci a zjistili jsme, co nám chybělo k tomu, abychom se posouvali mnohem rychleji. A s těmito kroky vás chceme seznámit.

1. Vytvořte si jasnou vizi

Vytvořte si tak jasnou vizi, jak si jen dovedete představit – jasný obraz toho, čeho chcete docílit a kdy toho chcete docílit. Čím konkrétnější a jasnější vaše vize je, tím lépe jste motivováni jít za ní a na konci roku také jasně poznáte, zda jste jí dosáhli.

2. Najděte svou motivaci

Mít silnou motivaci je velmi důležité. Ale co je to vlastně motivace? Motivace je něco, co vás vytáhne z postele, když se vám nedaří, když jste nalomení a když máte pocit, že na to nemáte. Je to startovací pohon, vnitřní jiskra, která vás udržuje na cestě za naplněním vašeho snu.

3. Vytvořte si plán

Vytvořte si plán od místa, kde se teď nacházíte, do místa, kde chcete být v budoucnosti, kde žijete svůj sen. Napište si jednotlivé kroky, které jsou pro uskutečnění vašeho snu nezbytné. Možná znáte pořekadlo o tom, že sníst celého slona najednou je trochu nereálné, ale pokud ho naporcujeme na dostatečně malé kousky, problém je pryč. Tím, že si „naporcujete“ svou cestu a uděláte si plán,  získáte jasnou představu o tom, co je třeba udělat a dosažení cíle pro vás bude mnohem reálnější a snazší. Nevadí, pokud zatím všechny kroky neznáte, určitě už teď máte představu alespoň ohledně těch prvních – těmi začněte a uvidíte, že jakmile jimi budete procházet, zbytek cesty se před vámi bude postupě otevírat a uvidíte jej naprosto jasně.

4. Na nic nečekejte a vykročte teď hned

Nečekejte na to, až budete mít dostatek času, až budete starší, až děti odrostou, nebo cokoliv jiného. Nečekejte na nic a udělejte první krok teď hned. Jakmile dočtete tento článek, využijte svého nadšení a pusťte se hned do realizace vašich snů.

5. Obklopte se inspirací

Obklopte se inspirací, která souvisí s vašimi sny. Inspirovat se můžete mnoha způsoby – na kurzech, jako jsou ty naše, knihami, online produkty anebo si můžete u sebe doma vylepovat obrazy – vision boardy, podporující hesla a afirmace. Obklopte se inspirací natolik, abyste jí každý den byli doslova bombardováni 🙂 a váš mozek dostával neustále impulzy a spojoval vaše myšlení s těmito vjemy. Díky tomu bude váš mozek postupně citlivější na vjemy, které jsou tématicky spojeny s oblastí, ve které se váš sen nachází. Pro příklad – když se budete chtít zdravě stravovat a obklopíte se materiály (fotografie, knihy, články,…) o zdravých jídlech, začnete si věcí na toto téma ve svém okolí více všímat – začnete „najednou“ v rádiu slyšet recepty na zdravá jídla, v restauracích si „najednou“ všimnete zdravějších jídel v menu, zkrátka si všimnete, že vás zdravé jídlo obklopuje. A tak je to se vším – s penězi, zdravím, láskou a tak dál.

Zmíněné obrázky, vision boardy (jantry) fungují velmi dobře, protože jako vizuální podněty snadno evokují emoce, pocity, které toužíte mít ve chvíli, kdy svého cíle dosáhnete. Tyto obrázky si můžete vylepit u postele, nad pracovní stůl, na ledničku, jednoduše všude tam, kde je budete mít často na očích a kde vám budou připomínat vaše sny.

Pokud byste se o jejich tvorbě rádi dozvěděli více a seznámili se s dalšími tipy, jak své sny efektivně proměnit v realitu, zveme vás na náš kurz Žiju svůj sen, který je věnován právě tomuto tématu.

kurz Žiju svůj sen

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů