Jak jsme vedli 200 lidí k prohloubení partnerské intimity…

lidé na tantrickém kurzu pro páry

Možná tomu nebudete věřit, a ani my jsme tomu nevěřili, že se do sálu vejde ještě více lidí než na loňském Tantra festivalu. Letos jsme na to však byli připraveni. Vyžádali jsme si větší sál, a tak jsme měli dost prostoru pro náš workshop. Téma bylo “Od léčení duše hlubokému intimnímu vztahu”…
Lektoři a terapeuti Martin Plas a Lucie Sitařová na Tantrafestivalu

fotograf: petrchalupnik.cz
Jak tedy 200 lidí dostat do hlubokého kontaktu se sebou samými?

Jak 200 lidem pomoci, aby otevřeli své nitro svému partnerovi a především,
jak 200 lidem předat tuto zkušenost tak,
aby si ji odnesli do svého života?

Začali jsme praxí, protože jednou prožité už není neznámé. Při technice, kdy jsme se dívali více dovnitř sebe nežli ven, jsme se dotkli své zranitelnosti i své minulosti, a také touhy otevřít se světu a partnerské lásce. Dotkli jsme se hluboké intimity.

Protože jsme ale učitelé, kteří rádi předávají své znalosti žákům kompletní, přešli jsme k teorii a společně s účastníky jsme hledali význam slova “intimita”. Intimita totiž pro mnohé znamená spíše sexuální kontakt než to, čím toto slovo opravdu je. Intimita znamená sdílení toho, co máme uvnitř sebe, toho, co je pro nás opravdu soukromé, niterné, důvěrné.

Také jsme se společně zamysleli nad tím, co to je partnerská intimita a došli ke shodě, že partnerská intimita je především o vzájemném sdílení svých radostí, ale i starostí a přijetí vnitřního světa svého partnera. Je to vlastně otevření se jeden druhému na hlubší úrovni a právě o tomto byl náš seminář.

Když jsme “intimitu” objasnili, vrátili jsme se zase k praxi. Vložili jsme dynamické cvičení na posílení mužské a ženské polarity předtím, než jsme začali pracovat s citlivějším tématem vzájemné blízkosti, důvěry a sdílení.

skupiny mužů dělajících dynamické cvičení na posílení mužské síly

Bylo úžasné sledovat 100 mužů, jak 10 minut opakují jako magickou mantru slova “Jsem muž, jsem síla, jsem cesta, jsem hojnost, jsem moudrost”.  A když se poté přidalo 100 žen se svou mantrou “Jsem žena, jsem láska, jsem teplo, jsem život, jsem radost”, tak se atmosféra v sále úplně změnila. Bylo cítit to krásné napětí mezi muži a ženami.

V tento okamžik jsme cítili, že když začneme praktikovat v párech, bude to velmi silná zkušenost pro všechny. A vůbec jsme se nemýlili. V několika následujících cvičeních ukáplo nemálo slz dojetí a mnohé tváře se rozzářily úsměvy a blyštícími se pohledy na své partnery a milované.

  Důležitou součástí našeho workshopu byla technika 3 minutová hra. Tato technika je neuvěřitelným nástrojem ke sbližování lidí, k poznávání sebe samých a svých partnerů. Nám s Lucií už pomohla na mnoha seminářích vysvětlit lidem, co jejich partner potřebuje, nebo co potřebují oni sami. Tato technika totiž pomáhá nahlédnout do hlubších úrovní intimity, jak vlastních tak partnerových. Pomáhá nám vytvořit absolutně bezpečné prostředí pro to, abychom se nebáli otevřít se svému partnerovi i světu. Ukazuje nám, jak je krásné dovolit si být náročný a vyslovit přesně to, co si od života nebo od svého partnera přeji. A plně věřit tomu, že pokud to partnerovi dělá radost, že to také dostanu. 

Možná, že otázka “Co pro tebe mohu udělat, abych tě dojal k slzám?” vám přijde příliš odvážná a nereálná na to, aby se naplnila její podstata. Opak je ale skutečností. Samozřejmě nikoho z nás nenapadne hned přání, které by nás dojalo k slzám, ale to už je práce mě a Lucie, abychom vás k tomuto poznání dovedli.  Opravdu, ač se to zdá být neuvěřitelné, nám stačilo 90 minut a velké procento ze zúčastněných se dotklo něčeho niterného v sobě a pocítilo, co znamená slovo partnerská intimita.

Někteří z vás prožili pocit bezpečí v objetí svého partnera, jiní a jiné oporu nebo péči. Při cvičeních jste se objímali, opírali se o sebe, laskavě masírovali ve vlasech či na chodidlech, smáli se na sebe, líbali se, hladili se, škrábali se….Zkrátka jste prožili přesně to, po čem vaše srdce či duše toužily a to, k čemu jste měli odvahu se otevřít a sdílet se svým partnerem.

Když jsme s Lucií začali poprvé praktikovat
3 minutovou hru na našich individuálních sezeních a kurzech, věděli jsme, že to bude jedna ze stěžejních technik v naší práci. Je velmi jednoduchá a velmi účinná.

Od té doby jsme ji využili na desítkách našich kurzů a nespočtu individuálních sezení. Tato technika byla také základní technikou v naší 9ti měsíční párové a rozvojové skupině, kde jsme mohli vidět i její dlouhodobý účinek na partnerské vztahy. Všimli jsme si, že má vliv nejenom na vzájemnou komunikaci, ale i na vzájemný respekt, blízkost a sdílení intimity, včetně té tělesné.

Právě proto jsme se rozhodli, že vám tuto techniku předáme v jedinečném online kurzu 3 minutová hra, který pro vás právě natáčíme a protože již nechceme čekat a chceme věci trošku urychlit, nabízíme vám tento online kurz v předprodeji (do 20.11.2018). Tím, že si ho zakoupíte a využijete ho, podpoříte nejenom váš vztah a poznání sebe samých, ale i tento projekt a možná i další, které pro vás plánujeme.

„Vřele děkujeme fotografovi Petrovi Chalupnikovi“
www.petrchalupnik.cz

Jsme velmi vděční za další intenzivní zkušenost, jakou byl workshop na Tantra festivalu 2018 a budeme se těšit naviděnou osobně na našich kurzech, online, a nebo příští rok opět na Tantra festivalu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů