Vaše se.xy novoroční předsevzetí

Slíbili jste si, že v novém roce oživíte váš intimní život? A už jste přemýšleli o tom, jak to uděláte?

Sex sice není životní potřebou, ale jistě nám dáte za pravdu, že skvělá intimita je součástí šťastného života. Nebaví-li nás a nenaplňuje, jsme nešťastní, podráždění a protivní. Často odsouváme sex až na jedno z nejposlednějších míst v žebříčku priorit. Nejprve děti, práce, domácnost, rodiče, škola, atd…a na intimitu zbyde čas jen když jsme odpočatí, nalazení a děti jsou pryč. Ale kolikrát do měsíce se vám to poštěstí? Nabízíme vám několik tipů a doporučení, jak své cíle neztratit z dohledu. Přesvědčili jsme se, že fungují, a to nejen na nás samotných, ale i na stovkách našich klientů.

1. Intimita pro vás bude priorita

Nebojte, neznamená to, že od teď bude na prvním místě intimita a sex a ostatní věci půjdou stranou. Pokud se vám nedaří sejít, naplánujte si 1x týdně pravidelné společné rande a zařiďte si soukromí. Proč by nemohla např. každou sobotu večer děti pohlídat babička? Vždy jeden z vás připraví program pro toho druhého. Rande může trvat 2-3 hodiny, ale i 1 hodina je lepší, než nic. Mělo by být delší, než kolik času máte na sebe obvykle. V přípravě programu se střídejte. Zkuste rande nevynechat. Znáte to – jakmile jednou vynecháte, příště do toho zase něco „vleze“, až se přestanete scházet úplně.

Nečekejte, že se vaše intimita “přihodí” spontánně. Z mnoha zkušeností , že ze “spontánně” nebo „necháme to, až to vyplyne“ se nakonec u mnoha párů stane “nikdy”.

2. Vytvoříte atmosféru

Na vaše rande si vyhraďte speciální hudbu, speciální deku, polštářky, prostěradlo, svíčky či jiné předměty, např. talismany, pokud používáte. Tyto předměty používejte jedině na vaše velká rande. Když potom připravíte prostředí vaší ložnice s pomocí těchto předmětů, pomůže vám to navodit atmosféru vyjímečného večera.

3. Budete spolu komunikovat

Pokud nejste v sexu spokojení a nedostává se vám toho, co chcete a co si podle vás zasloužíte, není jiné cesty, než svá přání partnerovi sdělit. Často se za své touhy a erotická přání stydíme, tento stud se dá ale překonat. Skvěle se naučíte komunikovat díky naší hře zdarma „BOSSY MASÁŽ“. Přímo v posteli pak partnerovi můžete vést ruku nebo mu sami ukázat, co a jak se vám líbí.

4. Budete více odpočívat a relaxovat

Do sexu a do zkoušení nových věcí se nám nejvíc chce, když jsme odpočatí a hlavně, když nemáme hlavu plnou starostí a povinností. Obzvlášť ženy totiž nefungují tak, že by si lehly do postele a okamžitě byly připravené na romantiku nebo řadu výbušných orgasmů. Mohou cítit a tělesně prožívat až poté, co se jim podaří vypnout hlavu. Dopřejte si během dne krátké chvíle odpočinku. Také nečekejte s intimitou na dokonalé podmínky, nemusíte podat sportovní výkon. Stačí to, že se spolu spojíte, ne vždy je třeba hnát se za orgasmem. Pokud jste unavení, jistě oceníte, že se nemusíte o nic snažit.

5. Budete naslouchat, když partner/-ka mluví o svých potřebách

Možná vám partner už několikrát sdělil své potřeby, ale vy jste ho neslyšeli. Měli jste plnou hlavu povinností, nebo ve vás jeho přání vyvolalo emoční zmatek a jeho slova šla mimo vás. On/ona byla pak naštvaná a vy jste nechápali, co se stalo.

K tomu je skvělé trénovat jednoduché AKTIVNÍ NASLOUCHÁNÍ (stáhněte si v odkaze ZDARMA). Vyhraďte si čas, např. 20 minut, rozdělte jej na půl, každý má 10 minut. Vždy jeden z vás 10 minut mluví a ten druhý mu jen naslouchá. Nekomentuje, nediskutuje a neohrazuje se. Maximálně se zeptá: “Jestli tomu dobře rozumím, chceš říct, že máš rád, když…”. Ten, kdo mluví, mluví jen o svých pocitech, nic partnerovi nevyčítá: “Přál bych si zažít.“, „Když se děje…, cítím se tak a tak.” Tak bude pro vás mnohem jednodušší nebrat si sdělení osobně, ale pochopit, že jde o partnerovy pocity.

6. Vyzkoušíte něco nového

“V naší sexualitě zavládl stereotyp, je to pořád stejné”, je jeden z nejčastějších stesků našich klientů. Rutina zabíjí jiskru ve vztahu a způsobí, že vás sex nebaví a nakonec se mu spíše snažíte vyhnout. Ve výsledku vede až k odcizení ve vztahu. Už jste si pořídili nějakou novou erotickou hračku? Koupili masážní svíčku nebo vonný olej a zkusili partnera namasírovat? Přihlásili se na náš kurz, kde se naučíte mnoho praktických dovedností pro váš vztah i intimitu? Přehled našich online kurzů najdete zde online kurzy Školy intimního splynutí

7. Budete se o sebe více starat

Ruku na srdce, také chodíte doma ve vytahaných teplákách a flekaté staré mikině? Rozcuchaní, zpocení, nenalíčené…Je vám asi jasné, že takhle se sexuální přitažlivost nevybuduje, že? Nikdo po vás nechce, abyste vytírali podlahu v krajkovém prádle (i když, proč ne ;-)?), ale ve chvílích, kdy nehrozí ušpinění, můžete ženy obléct třeba lehce průsvitnou halenku nebo saténové prádlo a přes něj přehodit na pohled měkký svetřík. Muži jsou zase nejvíc sexy, když jsou voňaví a čistí. Můžeme vám slíbit, že voňaví a upravení na sebe dostanete určitě chuť i mimo plánovaná rande :-).

Pokud chcete být v centru dění, sledovat diskuze, rady, nové příspěvky o partnerství a intimitě, přidejte se do naší FB skupiny „MILOVAT A ŽÍT“. Přejeme vám v novém roce spoustu smyslných zážitků, soulad ve vztahu a pokud byste potřebovali ve vaší intimitě či vztahu podporu, kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme :-).

Lucie Sitařová, CSB
Jsem Sexological Bodyworker a učitelka v oblasti intimity a sexuality. Pomáhám ženám najít sebevědomí, sebedůvěru a naplňující sexualitu i vztahy. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů