Co má společného Štědrý den a tantrický rituál?

intimní splynutí, štědrý den, tantrický rituál, rituál pro pár, pro muže, pro ženy, pro pár

Štědrý den… Také se těšíte na ten den a na to, až se všichni svátečně oblečou, na stole bude hojnost jídla a všichni si uvědomí, jak je krásné, že se máme a že máme vše co potřebujeme a vlastně ještě víc než potřebujeme?

Vzduch voní Františkem, na stole hoří svíčky, ve sklenkách je Cinzano a v očích se odráží světýlka ze stromu. V srdcích se probouzí láska, vděk a radost. V atmosféře cítíme vánočního ducha. Vnímáme každý moment. Děti se těší, až si rychle rozbalí dárky – jsou tak autentické a neposedné… Rodiče zase rozbalují dárky pomalu, osahávají dárek, pomalu tahají za stuhu a daný okamžik natahují a napínají. Ten kdo jej daroval čeká na první výraz ve tváři a těší se, že udělá radost…

Rozbalený třeba svetr pak ňuchňáme jak je měký, přivoníme k němu, rozbalíme a prohlížíme a hned svlékáme starý a navlékáme nový, abychom se v něm ukázali. Užíváme si každý okamžik. Ano, někdy se dárek netrefí do vkusu, ale to přeci nevadí… v dárcích je kus srdce toho druhého a to je to nejdražší a nejkrásnější, co člověk může od druhého dostat.

Možná si říkáte, že o tom mluvím jen v superlativech a že ne vždy je to tak růžové a máte pravdu, ne vždy a vše je růžové a voňavé… Před štědrým dnem prožíváme obavy, stres a emoce jsou občas vypjaté…

Štědrý večer je rituál

Rituálu vždy předchází příprava… O Vánocích je příprava opravdu důkladná. Například příprava prostoru – uklizení, půst, zapálení svíček a Františka, přípravy výzdoby atd… Rituál je vymezen v prostoru a čase, má začátek (sejdeme se v 18 h), průběh (dáme si večeři, kolem sedmé budeme rozbalovat dárky a v 22:30 dáme spát děti, pak si rozbalíme ty, které pro děti nejsou…) a  konec, potom půjdeme spát.

Smyslný (tantrický) rituál, jaký učíme páry na kurzech i sezeních, má stejný základ a může vypadat velmi podobně… cestou domů koupíte víno a květiny, doma poklidíte a provoníte byt… máte spolu schůzku v 20 h. Zapálíte si svíčky a pustíte si hudbu, ztlumíte světlo, vezmete si na sebe smyslné oblečení a domluvíte se, že jste tam jeden pro druhého. Přípitkem a přáním vnesete do prostoru záměr a prostor je připraven vás obejmout Vše ostatní házíte za hlavu. Domluvíte se, že si dáte například masáž se zavázanýma očima. Vše vnímáte intenzivněji. Voníte k tělu, pomalu rozvazujete šňůrky spodního prádla, prsty vnímáte každý chloupek. Vnímáte intenzivně svá těla, dotyky, vůně, chutě, city jeden k druhému… cítíte lásku a vzrušení…

Často i tato setkání předběhne hádka či stres a někdy k nim  pak ani nedojde… Proč to tak je, proč je vše tak výrazné, tak emotivní a silné? Je to tím, že jde o Rituál. Je to okamžik, ve který jsme přítomní. Jsme tady a teď! Mnohem více vnímáme vše okolo sebe a jeden druhého. Rituál je něco, co nám pomáhá zesílit vědomí.

Tyto chvíle jsme často zažívali na našich prvních schůzkách, kdy jsme jeden druhého neznali a vše pro nás bylo nové a tak silné… to postupem času však vyprchalo a páry takových chvil zažívají postupně méně a méně… Občas se to však povede třeba na dovolené.Na našich kurzech se snažíme povzbuzovat páry, aby smyslné rituály dělali častěji. Je to něco, co vnáší do vztahu živou lásku.

Často se však stane, že před rituálem vyvstane napětí a spor. Mysl a srdce se totiž občas brání tak intenzivnímu odhalení, a otevření se jeden druhému, protože se bojí, že budou zraněni, či zraní. A pokud tomu partneři podlehnou, samotnou schůzku ani neuskuteční… Řeknou si, že to nemá smysl, když jsou poškorpení… To je ale velká chyba.

Vánoce také nerušíme, protože se před nimi pohádáme. Naopak víme, že v ten den bude zase vše v pořádku a že občasné hádky nevypovídají nic o tom, jak je krásné spolu být o Štědrý den. Když kvůli hádce zrušíme schůzku, znamená to, že jsme nechali strach a ego zvítězit nad naši láskou.

Proto chceme i vás povzbudit k tomu, aby jste si pro své partnery připravili smyslný rituál.

TIP: Vytvořte dárkový poukaz na masáž, nebo na cokoliv vás napadne…

Znáte píseň Janka Ledeckého „Sliby se mají plnit o vánocích“? Nedopusťte, aby vám cokoliv vzalo společný čas.

Už brzy se můžete těšit na video, ve kterém vám dáme několik skvělých tipů na smyslné vánoční rituály a také vám řekneme, jaký vánoční smyslný rituál děláme každoročně s Lucií my.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů