4 mýty o ženské ejakulaci a G-bodu

intimní splynutí, článek, ženská ejakulace, g bod, Martin Plas

Vzpomínám si, jak se mě ještě před pár lety student medicíny zeptal: „A co ten G-bod, existuje?“ Myslím, že má reakce byla nemístná: „Probůh, co vás tam učí, jasně že jo.“ Doba se změnila a existence G-bodu byla prokázána. Nicméně se okolo něj točí dodnes mnoho mýtů. Pár takových jsme vám zde vypíchli a uvedli je na pravou míru (dle našeho názoru a bohatých zkušeností z osobní i masážní praxe).

1. MÝTUS: G-bod neexistuje.

Skutečnost: Věřte, že G-bod existuje! Tento mýtus je již vědecky vyvrácen a mnoho žen i mužů s ním má své bohaté zkušenosti. Pozor ale, nejde o bod v pravém slova smyslu. Jako G-bod se označuje tkáň, která je ve vagíně směrem k břišní stěně a která se u různých žen liší. Některé ženy jsou citlivé více vpředu, jiné uprostřed a jiné hlouběji v pochvě.

2. MÝTUS: Žena může ejakulovat jedině, pokud dosáhne orgasmu na G-bodu.

Skutečnost: Na rozdíl od mužské ejakulace není ta ženská vázána na orgasmus. Žena může dosáhnout ejakulace bez orgasmu a naopak – dosáhnout orgasmu bez ejakulace.

Nebojte se, že o orgasmus opět přijdete. K orgasmu často dochází v případě, že stimulace G-bodu trvá delší dobu.

3. MÝTUS: Ženská ejakulace se nevyskytuje u každé ženy a podle sexuologa Jaroslava Zvěřiny se týká zhruba 20 % žen (Wikipedia).

Skutečnost: Každá žena je anatomicky schopná ejakulovat, pokud neprošla chirurgickou operací, která by funkčnost G-bodu narušila. Domníváme se, že zmíněných 20% žen jsou ženy, které zkusily svůj G-bod objevit. Mnoho žen o existenci G-bodu pochybuje nebo neví, kde ho mají hledat.

4. MÝTUS: Fontána, zlatý déšť, squirting

U tohoto bodu bude nutno zahrnout některé hovorové výrazy. V pornografii se často pod pojmem “squirting” (stříkání) objevují videa, ve kterých ženy stříkají jako vodotrysk. Nenechte se zmást. Říká se tomu “zlatý déšť” a často jde o močení, jindy o směs moči a ejakulátu.

Chcete v sobě objevit vnitřní orgasmus a ženskou ejakulaci? Případně se stát mužem, ze kterého jeho partnerka a milenky budou šílet? Přihlaste se na náš kurz nebo se objednejte na soukromé sezení s lektory kurzu Lucií Sitařovou, CSB či Martinem Plasem, CSB.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů